(ВИДЕО) Ремек-дело на Вејн Руни

Искусниот и легендарен англиски напаѓач, Вејн Руни, постигна прекрасен погодок од слободен удар.

Со голот во 87-та минута, на денешниот натпревар промеѓу Норич и Дерби, Вејн Руни му донесе победа на својот тим на тешкото гостување во рамките од 4-та рунда во Чемпионшип.


Сподели

Можеби ќе ве интересира