Македонија со официјален тренинг пред утрешната битка (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација го одржа официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар против Грузија.

За нашиот тим, ова ќе биде битка за првото место, затоа што по 3 одиграни рунди, Македонија има ист број на освоени бодови со Грузија. На крајот, се гледа меѓусебниот дуел за првото место, доколку се заврши групната фаза без тим со поголем број на бодови.

Средбата се игра утре во 20:45 часот.

Сподели

Можеби ќе ве интересира