ОФИЦИЈАЛЕН СОСТАВ: Шишковски на голот, Тричковски во шпицот на нападот

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација го објави списокот на првите 11 за дуелот против тимот на Естонија, во рамките на третата рунда од Група 2 во Лига Ц од Лигата на нации. Натпреварот започнува во 18:00 часот од стадионот во Талин „A. Le Coq Arena“, со директен пренос на СпортКлуб 2 (ХРВ), (СРБ).

МАКЕДОНИЈА:

ПРВ ТИМ: Шишковски; Алиоски, Ристевски, Зајков, Ристовски; Спировски, Николов; Трајковски, Хасани,Костадинов; Тричковски (К);
РЕЗЕРВИ: Барди, Божиновски, Несторовски, Пандев, Стојановски, Велкоски, Велковски.

За овој меч, тренерот не може да смета на: Бејтулаи и Тошевски поради повреди, Муслиу поради црвен картон и голманот Димитриевски, кој најверојатно е пак позитивен на вирусот.

Сподели

Можеби ќе ве интересира