ПСЖ врза две победи по катастрофалниот старт

Пари Сен Жермен ја запиша и втората лигашка победа по катастрофалниот старт во првите две кола, пораз од Ленс и од Марсеј.

ПСЖ на гостински терен со 0:3 ја “преслуша“ Ница, па по победата над Мец, сега со 6 освоени бодови се вратија на средината од табелата.

Килијан Мбапе во својот прв настап оваа сезона постигна гол од пенал во 38-та минута. Анхел Ди Марија во продолжението од првото полувреме зголеми на 0:2, а новиот капитен Маркињос постигна гол во 66-та минута за конечни 0:3.

Во следното коло, ПСЖ оди кај Реимс по нови бодови и враќање на самиот врв.

Сподели

Можеби ќе ве интересира