У21: Милевски ги објави имињата, потенцираше дека е потребна добра игра за висок резултат

Селекторот на младата фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, ги објави имињата на фудбалерите кои ќе бидат на располагање за последните две средби од квалификациите за ЕП 2021.

Македонија од 8 натпревари има освоени 14 бодови, но победите против последно пласиранита екипа на Фарски Острови не се земаат во предвид кога се гледа табелата на вторите најдобро пласирани тимови.

Милевски потенцираше дека имаме одлична селекција и дека е потребна добра игра во текот на целите квалификации бидејќи секогаш бараме победа.

За нас е многу важно да ги заокружиме овие квалификации со натпревари во кои ќе прикажеме добра игра и секако ќе бараме победа.

Впечатокот е дека направивме одлична селекција, играме квалитетен циклус, се надевам дека во таа насока и ќе завршиме, а ќе видиме што ќе ни донесе тоа на крај. Голем дел од фудбалерите веќе потврдија дека имаат потенцијал за А репрезентацијата, а тоа значи дека сме направиле добра работа.

Сподели

Можеби ќе ве интересира