У21 РАСПОРЕД: Квалификациите за ЕП 2022 ги започнуваме во Франција, па ја пречекуваме Србија!

УЕФА со извлекување го одреди распоредот за квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство за репрезентации до 21 година.

Македонската репрезентација е во група со: Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и Ерменија. Избраниците на селекторот Благоја Милевски, квалификацискиот циклус ќе го започнат со гостување кај првиот фаворит во групата, селекцијата на Франција на 2-ри септември, а првиот домашен натпревар го играме против Србија, 5 дена подоцна.

02.09.2021 Франција – Македонија 

07.09.2021 Македонија – Србија

07.10.2021 Фарски Острови – Македонија

12.10.2021 Еремнија – Македонија

11.11.2021 Македонија – Украина

16.11.2021 Македонија – Франција

24.03.2021 Србија – Македонија

29.03.2022 Македонија – Фарски Острови

01.06.2022 Македонија – Ерменија

07.06.2022 Украина – Македонија 

Сподели

Можеби ќе ве интересира