ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија ги започна подготовките за против Грузија

Македонската фудбалска А селекција ги започна подготовките за историскиот натпревар против Грузија, кој овозможува пласман на Европско Првенство 2020, кое поради моменталната ситуација ќе започне дури во јуни следната година.

Македонија ќе гостува на стадионот „Ворис Паичаѕе Динамо Арена“, а натпреварот е на програмата во четврток од 18:00 часот со директен пренос на МТВ 1 и МТВ 3 во 17:50.

Сподели

Можеби ќе ве интересира