2.МФЛ: Брегалница и Тиквеш ремизираа, минимални победи на Гостивар и Скопје

Денеска на програмата беше 14-та рунда од Втората фудбалска лига на Македонија.

На исток, Брегалница и Тиквеш ремизираа со 1:1, па не се случи промена на водечката позиција. Во спротивната дивизија, Гостивар остана лидер на табелата со минимална победа, пред Скопје кој исто така славеше со еден погодок разлика.

РЕЗУЛТАТИ:

ИСТОК:
Брегалница 1:1 Тиквеш
Победа 1:2 Кожув
Слога 3:0 Осогово
Росоман 0:1 Плачковица
Кит Го Пехчево 0:0 Каменица Саса

ЗАПАД:
Тетекс 1:2 Скопје
Гостивар 2:1 Дрита
Кораб 0:1 Велешта
Охрид 1:0 Велазерими
Кадино Скопје 1:1 Вардар Форино

ТАБЕЛИ:

Сподели

Можеби ќе ве интересира