ВИДЕО: Нандо Де Коло… најдобриот во Европа покажа колку е лесна кошарката!

Две маестрални асистенции на најдобриот бек во Европа, Нандо Де Коло.

Фенербахче го загуби овој дуел со Тофаш, а французинот беше најдобар на паркетот – 24 поени, 4 скокови и 4 асистенции, од кои две без гледање.

Сподели

Можеби ќе ве интересира