Втора лига: Убедливи победи на Куманово 2, Борец Баскет, Тетекс и Ангели

Вчера се одиграа средбите од Втората машка кошаркарска лига на Запад и на Исток.

Најубедлива победа забележа тимот на Ангели со +30 поени разлика против тимот на Баскет КАМ. Сигурен старт имаше и втората екипа на КК Куманово победувајќи го составот на Ролинг. Тетекс оствари победа на домашен терен против Спорт Тим а Борец Баскет рутински го совлада МКК Куманово.

РЕЗУЛТАТИ ПРВА РУНДА:

ЗАПАД:

Хераклеа – Спарта (86:76)
Тетекс ТТК – Спорт Тим (88:69)
Риниа – Охрид (77:69)
Партизан Водно Санс – Чаир 2030 (65:69)
Мега Баскет – Пелистер Медика карта (69:61)

Втора рунда (14.11):

Спорт Тим – Спарта
Охрид – Хераклеа
Пелистер Медика карта – Риниа
Чаир 2030 – Мега Баскет
Тетекс ТТК – Партизан Водно Санс

ИСТОК:

Пробаскет – Шкупи (47:69)
Куманово 2 – Ролинг (96:68)
Струмица – Феникс 2010 (70:76)
Ангели – Баскет КАМ (96:66)
Борец Баскет – МКК Куманово (95:76)

Втора рунда (14.11):

Феникс 2010 – Шкупи
МКК Куманово – Пробаскет
Ролинг – Борец Баскет
Баскет КАМ – Куманово 2
Струмица – Ангели

Сподели

Можеби ќе ве интересира