ВТОРА ЛИГА МАЖИ: Ангели и Чаир без пораз, Хераклеа и Борец веднаш зад нив

За тимовите на Ангели и Чаир се уште нема противници кои ќе им застанат на патот по 5 одиграни рунди, а во врат им дишат екипите на Хераклеа и Борец.

ИСТОК:

Про Баскет 58–64 Струмица 
МКК Куманово 92–71 Ролинг  
Куманово(2) 49–78 Феникс      
Ангели 83-56 Борец Баскет   
Шкупи 76–74 Баскет КАМ 

ЗАПАД:

Хераклеа 62–60 Тетекс ТТК
Охрид 105–88 Пелистер Медика Карта
Спарта 69–83 Чаир
Мега Баскет 96–52 Спорт Тим
Риниа 73–102 Партизан Водно Санс

Сподели

Можеби ќе ве интересира