ЕВРОЛИГА: ТОП 10 потези од првата рунда

Успешно помина отворањето на новата сезона од Евролигата, откако сите 9 натпревари се одиграа во закажаните термини. За втората, можеби и нема така да биде – секојдневно имаме нови позитивни случаи во голем број на екипи.

Како и да е, рундата што е веќе зад нас ни приреди вистински натпревари со квалитетни акции и потези.
Во продолжение, можете да ги погледнете најдобрите 10:

Втората рунда е планирано да започне во четврток во 19:00 часот, со натпреварите на ЦСКА МОСКВА – МАКАБИ ТЕЛ АВИВ и ЗЕНИТ ПЕТЕРСБУРГ – БАРСЕЛОНА.

Сподели

Можеби ќе ве интересира