Прв дел од сезоната во Евролига – кои играчи го одбележаа? (ВИДЕО)

Најголем дел од тимовите одиграа по 17 рунди, некои и по 16, а само Зенит беше со 15 настапи поради проблемите со позитивни играчи на вирусот корона. Но, сезоната мораше да се прекине на кратко и играчите да заминат на заслужен одмор.

Кој највеќе се истакна во првиот дел од натпреварувањето за 2020/21, погледнете во видеото што го подготви менаџментот на најсилното европско натпреварување:

Сподели

Можеби ќе ве интересира