Тетекс и Охрид со сигурни победи, Куманово загуби минимално од одличниот Борец!

Вчера се одиграа скоро сите натпревари од Втората кошаркарска лига на Македонија во машка конкуренција. Тетекс и Охрид забележаа сигурни победи против Спарта односно Чаир, а вториот тим на Куманово на домашен терен загуби минимално од одличниот тим на Борец Баскет.

РЕЗУЛТАТИ:

ИСТОК:
Баскет КАМ 90:54 МКК Куманово
Феникс 86:59 Ролинг
Ангели 90:54 Пробаскет
Куманово (II) 81:85 Борец Баскет
Струмица – Шкупи (одложено)

Табела:
1. Ангели 122. Борец 11
3. Феникс 9 (-1)
4. Шкупи 7 (-2)
5. Струмица 7 (-1)
6. Баскет КАМ 6 (-2)
7. Куманово 6 (-1)
8. Пробаскет 6 (-1)
9. Ролинг 6
10. МКК Куманово 4 (-3)

ЗАПАД:
Спорт Тим 40:65 Пелистер
Чаир 71:82 Охрид
Тетекс 81:75 Спарта
15:30 Партизан ВС – Хераклеа
Мега Баскет – Риниа (одложено)

Табела:
1. Чаир 11
2. Охрид 10
3. Тетекс 9 (-1)
4. Хераклеа 9 (-1)
5. Пелистер 9
6. Партизан Водно Санс 7 (-2)
7. Мега Баскет 7 (-1)
8. Спарта 7
9. Риниа 6 (-1)
10. Спорт Тим 6

ФОТО: OhridNews

Сподели

Можеби ќе ве интересира