Куп на Македонија во Футсал: Одредени 1/8 финалните парови

Денеска во „Куќата на фудбалот“, беа одредени 1/8 финалните парови за Купот на Македонија во Футсал.

Натпреварите ќе се одиграат на 6-ти и 7-ми февруари:

КФМ КЕГИ МОБИ – КМФ ПРОЕКТ-ЈОСИФОВО / КМФ ОВЧЕ ПОЛЕ
КМФ ЖЕЛЕЗАРЕЦ – КМФ ШКУПИ
КМФ АРБЕН БАЈРАМИ – КМФ СК ПРОЕКТ- ЦИКО
КМФ КЛИМИ – КМФ КАРАДАКУ
КМФ ЈУВЕНТУС СЕРАВА – КМФ СЕЕ УНИВЕРСИТИ / КМФ ШКЕНДИЈА
КМФ МАЛ АЈАКС – КМФ ЦРНА РЕКА
КМФ ФК КРАТОВО – КМФ ВЕЛЕС
КМФ ЕНХАЛОН 2020 / КМФ ВЕЛЕШТА – КМФ АСТИБО

Сподели

Можеби ќе ве интересира