Брестовац го објави поширокиот список на ракометари

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на играчи за претстојните квалификациски натпревари од ЕП 2022, со репрезентациите на Финска и Швајцарија.

Сподели

Можеби ќе ве интересира