Познат составот на ЖРК Куманово за првиот дуел со Галичанка

Познат е составот на ЖРК Куманово за првиот дуел со Галичанка во Лавов денеска од 18:00 часот.

Тренерите на Куманово нема да ги имаат на располагање Марија Јовановска на голманската позиција и Ангела Јанкуловска која игра како лев бек.

ЖРК Куманово:
Катарина Митровиќ (Г); Александра Боризовска (К), Бранкица Марковиќ, Ана Шарановиќ, Медеа Чокели, Мила Трајковиќ, Јована Кипријановска, Тамара Ивановска, Наталија Пецанова, Амела Џакмиќ, Сара Цветановска, Тамара Краљевска, Хана Бечирхоџиќ, Нина Краљевски и Ива Димитривска;

Судиската двојка доаѓа од Белорусија – браќата Буткевич.

Украинската ракометна федерација директно ќе го пренесува натпреварот на својот Јутјуб канал:

Сподели

Можеби ќе ве интересира