СОСТАВИ: Вардар – Порто, една повреда за Алушовски

Вечерва во 20:45 часот во Скопје, Вардар го пречекува Порто во рамките на петтата рунда од ракометната Лига на шампиони.

Во екипата на РК Вардар 1961, поради повреда ќе недостасува Кристијан Дисингер.

Директен пренос од натпреварот ќе врши националниот сервис (МТВ1) од 20:40 часот, а противник за македонскиот тим ќе биде одличниот Никола Митревски, кој е неприкосновен на голот на португалскиот шампион.

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е 122416748_10159927470415348_625936337552083449_o.jpg
Сподели

Можеби ќе ве интересира