Американците си заминаа од Куманово, клубот донесе двајца нови играчи

Пред самиот почеток на БИБЛ лигата, летните засилувања од Америка, Хулио Гуити и Џош Селби го напуштија КК Куманово, а тимот потпиша двајца нови играчи. Гуити е отпуштен бидејќи не ги исполни очекувањата, а Селби е се уште наш играч и би можел да се врати во клубот во 2021 година. Него го ослободивме поради два смртни случаи во семејството и тој сега е во САД, објасни тренерот Мирковски Во Куманово повратник е плејмејкерот Јован Црниќ, кој минатата сезона беше дел од тимот неколку месеци, а како нова четворка во…