Ангеловски ги објави имињата за натпреварот против Косово

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на фудбалери за мечот со Косово, но и за натпреварите од Лига на нации против Естонија на 11-ти октомври (Талин) и против Грузија на 14-ти октомври (Скопје). Елиф Елмас од Наполи нема да биде во составот на македонската репрезентација поради позитивен тест на Ковид-19, а во националниот тим се враќа Ферхан Хасани од фински Хелсинки. Вкупно 23 фудбалери се наоѓаат на списокот на селекторот Ангеловски, и тоа: