ВИДЕО: Артуро Видал ја „собра пајажината“ од голот

Темпераментниот но и искусен репрезентативец на Чиле, Артуро Видал, со вчерашниот прв погодок против екипата на Перу, буквално ја „собра пајажината“ од голот на Гаљезе. Тимот на Реиналдо Руеда славеше со 2:0 во квалификацискиот натпревар за СП 2022 со двата погодоци на Видал. По три одиграни рунди, имаат една победа, реми и пораз.