НБА: Презентирање на тимови од АТЛАНТИК дивизија

По успешните анализи за Централната и Пацифичката дивизија, сега на ред доаѓа и Атлантикот. Во продолжение, ќе Ви ги претставиме екипите на Бостон, Бруклин, Њу Jорк Никс, Филаделфија и Торонто. БОСТОН СЕЛТИКС Лани Бостон испадна од Мајами во полуфиналето на Источната конференција. На сите навивачи на овој клуб уште им е врежана онаа монструозна блокада на Бем Адебајо по обидот на забивање на Џејсон Тејтум. Ќе се прашате што има ново во Бостон, па еве прочитајте во продолжение. Дени Ејнџ по завршување на сезоната веднаш почна да ги поправа работите…