(ВИДЕО) Погледнете како Томас Милер се пошегува со соиграчите и тренерот

Томас Милер на својот официјален Инстаграм профил објави две снимки, со очигледна намера да ги засмее своите следбеници. Иако ова со сигурност е некоја нивна интерна шега, Милер доби само позитивни реакции од своите фанови. Неговите сооиграчи од Баерн Минхен, Мануел Ноер, Џошуа Кимих и Роберт Левандовски, добија признанија за најдобри играчи на нивните позиции за сезоната што заврши, па Милер им честиташе споредувајќи ги со коњи. Ханси Флик пак, беше прогласен за најдобар тренер на годината.

Баерн Минхен слета во Будимпешта (ФОТО)

Баерн Минхен слета во Будимпешта за утрешниот дуел против тимот на Севиља, во УЕФА Супер Куп натпреварот кој започнува во 21:00 часот. Освен Квинси Коман кој е во карантин, на тренерот на Баерн Минхен, Ханс Флик, му се достапни сите други фудбалери.Под знак прашалник за Севиља е единствено Мунир Ел Хадади. Германскиот првак на оваа средба доаѓа по големата победа од 8:0 против Шалке. Првенството во Шпанија не е се уште започнато, но Севиља одигра два подготвителни натпревари. Едниот со Атлетик Билбао каде оствари победа од 2:1 и вториот со…