Тетекс и Охрид со сигурни победи, Куманово загуби минимално од одличниот Борец!

Вчера се одиграа скоро сите натпревари од Втората кошаркарска лига на Македонија во машка конкуренција. Тетекс и Охрид забележаа сигурни победи против Спарта односно Чаир, а вториот тим на Куманово на домашен терен загуби минимално од одличниот тим на Борец Баскет. РЕЗУЛТАТИ: ИСТОК: Баскет КАМ 90:54 МКК Куманово Феникс 86:59 Ролинг Ангели 90:54 Пробаскет Куманово (II) 81:85 Борец Баскет Струмица – Шкупи (одложено) Табела: 1. Ангели 122. Борец 113. Феникс 9 (-1)4. Шкупи 7 (-2)5. Струмица 7 (-1)6. Баскет КАМ 6 (-2)7. Куманово 6 (-1)8. Пробаскет 6 (-1)9. Ролинг 610.…