ВМФЛ: Осогово ја наполни мрежата на Росоман со 7 погодоци, Брегалница – сигурна!

Денеска се одигра 16-та рунда од Втората фудбалска лига на Македонија, каде имавме голем број на погодоци и интересни резултати. Во центарот на вниманието беше Осогово и победата од 1:7 над Росоман, но и високата победа на Кит Го Пехчево од 5:1 против Плачковица, сигурната победа на Брегалница на гости кај Слога Виница и добриот меч на Каменица Саса со Кожув. Од останатите резултати, Кораб и Дрита по нерешениот резултат на полувреме од 1:1, одиграа меч со 5 погодоци, а целиот плен го однесе гостинскиот тим со конечни 2:3, а…

(ВИДЕО) ФФМ за инцидентот во Штип: Сликите кои ги видовме, за жал, не се во согласност со пораките кои ги праќаме!

Фудбалската федерација на Македонија излезе со официјално соопштение за денешниот инцидент во Штип, помеѓу навивачките групи на Брегалница и Тиквеш. Во целост го пренесуваме ставот на ФФМ: „За жал, денеска бевме сведоци на инцидент кои го предизвикаа дел од навивачките групи на ФК Брегалница и ФК Тиквеш во пресрет на меѓусебниот дуел меѓу двете екипи на Градскиот стадион во Штип.  Сликите кои ги видовме, за жал, не се во согласност со пораките кои Фудбалската федерација на Македонија постојано ги праќа до сите чинители во нашиот спорт – НЕ за дискриминација,…