Денеска се враќа „Бундес“, утре „Калчо“

По скоро 3 месеци, се враќа германската Бундес Лига. Првенството вечерва во 20:30 го отвораат ланскиот шампион Бајерн Минхен и екипата на Шалке. Утре пак, во 18:00 часот на домашен терен Фиорентина ќе го пречека тимот на Торино во првото коло од Серија А. Како и секоја година па така и оваа, германците отвораат во петок. Бајерн Минхен ќе ја пречека екипата на Шалке и ќе се обиде да ја оправда фаворитската улога во првото коло. Нови членови на Бундес Лигата за оваа сезона се: легендарниот и чест член во…