По долгата пауза, Металург тргна со победа над Бутел

Ракометниот клуб Металург Скопје, во тесен и неизвесен натпревар, вчера успеа да да го победи тимот на Бутел со 19:20. По долгата пауза, Металург тргна со победа во македонскиот ракометен шапионат, каде во голема борба заслужено ги однесе бодовите од тешкото гостување. Средбата очекувано заврши со мал број на погодоци, бидејќи во последен период и двата тимови имаа големи проблеми со корона вирусот и престојот во изолација. Работите се враќаат на свое место и потребен е краток период за постигнување на физичката подготвеност и влегување во натпреварувачки ритам. Во победничкиот…