СКАНДАЛ ВО НАЈАВА: Судии од Косово наместиле натпревар во ЕХФ?

Balkan Handball

Натпреварот од првата рунда во групната фаза на Европската Лига при ЕХФ помеѓу Шафхаузен Кадетен и ГОГ во Швајцарија, е под истрага поради сомнение за наместена победа. Дуелот е завршен со 29:28 за домаќините со гол од пенал 1 секунда пред крајот, скоро и на истекот од времето. Имено, неколку обложувалници го блокирале овој натпревар или драстично ги смениле коефициентите поради сомнителни уплати. Меѓу нив е и „Danske Spil“, кои се изјасниле во врска со овој настан. Тие потврдиле дека биле сведоци на чудни уплати и менување на коефициенти. Не…