Ритерн на месецот, можеби и на сезоната? (ВИДЕО)

Ваков ритерн во тенисот немате видено во блиско минато, со сигурност. Одличен удар на Григор Димитров во вчерашната победа против Стефанос Циципас. Дуелот беше во рамките на 1/4 финалето од АТП турнирот во Виена, а за влез во големото финале, бугарскиот играч моментално води битка со британецот Дени Еванс.