Енди Мари: Повторно сум дел од Ролан Гарос, пресреќен сум

Британскиот тенисер, некогашен број 1 рекет во светот, низ својата кариера имаше многу повреди кои му попречија на патот до поголем успех на тениските терени. Но, по 3 ипол години, повторно ќе заигра на легендарниот Ролан Гарос. Тој на својот официјален Инстаграм профил објави соопштение за неговите фанови, но и за целиот тениски свет, кој со сигурност се радува на ваквата вест. Помина долг период од мојот последен настап на теренот Филип Шатрие. Три ипол години откако играв против Стан Вавринка во брутални 5 сета од ½ финалниот дуел, кога…