Фудбалскиот клуб Каменица Саса објави твит како од камено време, па следуваше извинување (ФОТО)

Членот на источната дивизија во втората фудбалска лига на Македонија, сакаше да направи шега на својот официјален твитер профил пред натпреварот со Македонија Ѓ.П, но не знаеше како тоа да го стори во рамките на дозволеното. Од клубот објавија твит и слика со навредувачка содржина во врска со црномуреститот фудбалерот на Македонија Ѓ.П, Абдул Калид. Објавата стоеше краток период, па кога најверојатно добиле совет од некој што знае дека поради ваква невкусна шега може да се оди дури и во затвор, ФК Каменица Саса го избриша твитот и излезе со…