ВИДЕО: Смешната страна на фудбалот, во изведба на Киран Тирни

Левиот бек на Арсенал, Киран Тирни, имаше мал несреќен случај на вчерашниот меч против Астон Вила, кога на почетокот од средбата се сопна самиот себеси. Тој ги расположи и своите фанови, па стана дел од смешната страна на фудбалот.