Фантастичен погодок на Серхио Араухо (ВИДЕО)

Серхио Араухо со прецизен и силен удар постигна преубав погодок за Лас Палмас, на дешениот дуел со Алмерија во Втората шпанска лига. Аргентинецот по одлична акција во 3 потези, постигна одличен погодок откако на најдобар можен начин ја зафати топката при волеј удар. За него, тоа беше и втор гол на натпреварот кој Лас Палмас го доби со 2:0.