ВИДЕО: Катастрофална грешка, нов кикс на Барселона

Барселона не успеа да стигне до победа во Ла Лига ниту во четвртиот натпревар по ред, откако денеска на гостувањето кај Алавес одигра 1:1. По одличната игра против Јувентус во Торино, голем број од навивачите на каталонскиот гигант се понадеваа дека таквиот стил ќе продолжи и во лигашките натпревари па ќе започнат со победи, но тоа не се случи. Катастрофалната грешка на Пике и Нето ја отежна работата на гостите по примениот погодок во 31-та минута од страна на Риоха. Тимот на Роналд Куман беше доминантен, имаше 25 шутеви од…