(ВИДЕО) Алиоски со „проектил“ – Лидс го прегази ВБА!

Лидс убедливо славеше на гостувањето кај ВБА со 0:5, а нашиот Џани Алиоски се запиша во листата на стрелците со „проектил“ кој го подигна целиот тим на Бијелса. За Алиоски ова е втор погодок во Премиер лигата, по оној против Њукасл.