Бруно „Пеналдеш“ постигнува погодоци и од слободен удар! (ВИДЕО)

Во победата од 3:2 на Манчестер Јунајтед против Ливерпул во 1/16 финалето од англискиот ФА Куп, Бруно Фернандеш постигна убав погодок од слободен удар. Тој во втората сезона во дресот на англискиот гигант е критикуван од неутралните фанови дека „знае само од пенали“, но денеска го покажа спротивното.