Пред да станат познати – интересни случки за Роналдо, Меси и Ибрахимовиќ!

Играчи како што се Кристијано Роналдо, Лионел Меси и Златан Ибрахимовиќ, мега-популарни личности во светот на фудбалот, не од секогаш биле во центарот на вниманието на јавноста. Тие моментално се познати како мајстори на теренот, па многумина се запрашуваат какво било нивното детство и како дошле до тука. Голем дел од информациите излезат на виделина по некое време па можеме да видиме во какви ситуации се наоѓале пред да потпишат договори за милионски суми со своите клубови и спонзори. КРИСТИЈАНО РОНАЛДО Името Роналдо го добил по американскиот претседател Роналд Реган.…

Меси: Ти си еден од најважните во историјата, не заслужи ваков третман

Луис Суарез си замина од Барселона и тоа во солзи. Во клубот беше вистински “убиец“ во нападот заедно со Меси и останатото друштво. Токму на Лионел Меси најтешко му падна ваквиот расплет. Тој беше навистина близок со Луис Суарез па одлучи да ја отвори душата во врска со заминувањето на уругваецот во Атлетико Мадрид. Веќе започнав да се навикнувам, но кога денеска влегов во соблекувалната, реалноста ме погоди силно.Тешко ќе биде да продолжам да ги поминувам деновите во Барселона без тебе, сеедно дали е тоа на теренот или надвор од…