ВИДЕО: Извонредниот погодок на Елиф Елмас – втор по ред во дресот на Наполи!

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас, го отвори натпреварот со Парма постигнувајќи извонреден погодок во соло продор. Ова е втор по ред за „дијамантот“, по оној против Специја во „Копа Италија“.