ВИДЕО: Промашување на годината – Салваторе Карузо

Салваторе Карузо со пресврт загуби од Корентан Муте со 3:6, 7:6, 6:3 во првата рунда од АТП Мастерс турнирот во Париз, но во текот на целиот вчерашен ден не се случи ништо што можеше да го надмине овој пропуст.

РОЛАН ГАРОС 1/4: Тим загуби во маратонски меч, Циципас го прегази Рубљов

Утре на програмата се двата дуели од 1/2 финалето на Грен Слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Четвртфиналните соочувања завршија вчера со победите на Ѓоковиќ и Циципас. Во вторник, Шварцман и Тим играа цели 5 часа, а поуспешен беше бразилецот во пет сета. За него, ова е прв пласман во 1/2 финале на еден Грен Слем турнир. Го чека Рафаел Надал, кој имаше исто така нешто потежок противник од претходните рунди. Јаник Синер пружи одличен отпор, но не успеа да одсервира во првиот сет при резултат 6:5 па го загуби…

РОЛАН ГАРОС 1/8: Крај за Зверев, историски резултат и за Рубљов

Денеска и утре на програмата се дуелите од 1/4 финалето на Грен Слем турнирот Ролан Гарос, а двајца тенисири остварија најдобри пласмани во своите досегашни настапи. ПРВ ДЕН 1/8: Првиот натпревар од 1/8 финалните дуели го отвори вториот носител на турнирот, Рафаел Надал против младиот Себастијан Корда, син на легендариот Петр. Шпанецот без проблеми ја реши и оваа препрека и со само 4 изгубени гема во 1/4 финале ќе игра со Јаник Синер, кој беше подобар од Александар Зверев со 3:1 во сетови. Младиот италијанец забележа историски резултат со пласман…