Македонските екипи денеска на европски мегдани

Денеска, во второто претквалификациско коло од Лига Европа, три македонски екипи ќе ги одмерат силите за прогрес во трето коло. Во првиот меч, ФК Ренова ќе ја има најтешката задача поради фактот што го пречекува хрватски Хајдук Сплит. Дуелот започнува во 15:30 часот со директен пренос на српскиот канал, Арена Спорт 1. Нешто подоцна, од 17:45 во Романија, домаќин на ФК Шкендија ќе и биде Ботошани. За крај, ФК Силекс во Кратово ќе го угости составот на Дрита, откако испаднаа од првото коло во квалификациите за ЛШ од Карабах. На…