Пред да станат познати – интересни случки за Роналдо, Меси и Ибрахимовиќ!

Играчи како што се Кристијано Роналдо, Лионел Меси и Златан Ибрахимовиќ, мега-популарни личности во светот на фудбалот, не од секогаш биле во центарот на вниманието на јавноста. Тие моментално се познати како мајстори на теренот, па многумина се запрашуваат какво било нивното детство и како дошле до тука. Голем дел од информациите излезат на виделина по некое време па можеме да видиме во какви ситуации се наоѓале пред да потпишат договори за милионски суми со своите клубови и спонзори. КРИСТИЈАНО РОНАЛДО Името Роналдо го добил по американскиот претседател Роналд Реган.…

(АНЕГДОТА) Анчелоти: Кога Роналдо дојде во Милан…

Кога Роналдо пристигна во Милан имаше 100 килограми. Му реков дека не можам да го пуштам да игра во таква состојба, мора да ослабне. Роналдо ме праша што очекувам од него? Дали да трча или да постигнува погодоци? Ако очекувам од него да трча, веднаш да го седнам на клупата за резерви, но ако сакам бодови и голем број на постигнати погодоци, да го ставам во првиот состав. На следниот натпревар тој беше во шпицот на нападот и два пати се запиша во листата на стрелците.