Баерн Минхен слета во Будимпешта (ФОТО)

Баерн Минхен слета во Будимпешта за утрешниот дуел против тимот на Севиља, во УЕФА Супер Куп натпреварот кој започнува во 21:00 часот. Освен Квинси Коман кој е во карантин, на тренерот на Баерн Минхен, Ханс Флик, му се достапни сите други фудбалери.Под знак прашалник за Севиља е единствено Мунир Ел Хадади. Германскиот првак на оваа средба доаѓа по големата победа од 8:0 против Шалке. Првенството во Шпанија не е се уште започнато, но Севиља одигра два подготвителни натпревари. Едниот со Атлетик Билбао каде оствари победа од 2:1 и вториот со…