Брестовац го објави скратениот список на ракометари за двете квалификациски средби

Селекторот на Македонската ракометна репрезентација го објави скратениот список на играчи за првите две средби од квалификациите за ЕП 2022. Најискусниот голман во нашите редови, Борко Ристовски, не се најде во списокот на Брестовац. Ова се сите 19 имиња кои се повикани во оваа репрезентативна пауза: Првиот натпревар го играме на домашен терен против Финска, во среда од 20:00 часот. Следната сабота пак, на 7-ми ноември играме во Швајцарија од 18:30 часот. Четврти член во нашата група е репрезентацијата на Данска. Првите две пласирани селекции обезбедуваат пласман на ЕП 2022,…

Брестовац го објави поширокиот список на ракометари

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на играчи за претстојните квалификациски натпревари од ЕП 2022, со репрезентациите на Финска и Швајцарија.