(ВИДЕО) Кошаркарите на Младост од Земун го изненадија својот млад соиграч!

Играчите на кошаркарскиот клуб Младост Земун од Србија, му приредија изненадување на својот соиграч од пионерската селекција, откако му купија Сони ПлејСтејшн 4. Станува збор за Мохамед Туре од Мали, кој има само 13 години. Имал голема желба за ПС4, но поради тешкиот живот во Африка никогаш немал шанса да ужива во познатата НБА игра. Неговите соиграчи од првата екипа, на денешниот ручек му го исполнија сонот, а реакцијата на младиот Туре можете да ја видите во видеото што го објави клубот. КК Земун Младост е расадник на таленти и…