Работнички се посрамоти во дебитантскиот настап во АБА Лига 2

Кошаркарскиот клуб Работнички Скопје се посрамоти во својот дебитантски настап во второто регионално АБА натпреварување, откако загуби од тимот на Студентски Центар со дури 29 поени разлика односно 98:69. Составот на Димитар Мираковски уште во 1/4 започна лошо и имаше негатива од 9 поени, за да на полувреме заминат со дури 47:31. Играта остана иста и во вториот дел бидејќи Работнички шутираше само 48% за два, наспроти високите 72% на екипата од Црна Гора. Противникот доминираше и под обрачите па имаше дури 12 скокови повеќе во одбрана и 2 во…