Меси: Ти си еден од најважните во историјата, не заслужи ваков третман

Луис Суарез си замина од Барселона и тоа во солзи. Во клубот беше вистински “убиец“ во нападот заедно со Меси и останатото друштво. Токму на Лионел Меси најтешко му падна ваквиот расплет. Тој беше навистина близок со Луис Суарез па одлучи да ја отвори душата во врска со заминувањето на уругваецот во Атлетико Мадрид. Веќе започнав да се навикнувам, но кога денеска влегов во соблекувалната, реалноста ме погоди силно.Тешко ќе биде да продолжам да ги поминувам деновите во Барселона без тебе, сеедно дали е тоа на теренот или надвор од…