Бесарт Ибраими закажа дуел со Тотенхем

Шкендија на гостински терен беше подобра од тимот на Ботошани со голот на извонредниот Бесарт Ибраими. Македонскиот тим поведе веднаш во 2′ минута со единствениот шут го рамките на голот. Во првото полувреме, натпреварот беше изедначен според креирани шанси и доминација на теренот. Но, во второто полувреме, романскиот тим апсолутно го диктираше темпото. Го имаа поседот, изводоа 6 корнери (Шкендија 0), имаа 8 удари од кои 3 во рамките на голот. Се обидоа да го израмнат резултатот, но Шкендија остана сконцентрирана и се одбрани до самиот крај. Во следното коло,…