НЕВЕРОЈАТНО! „Лоб твинери“, трчање… Исцрпувачка размена и поен за искусната Кони Перин! (ВИДЕО)

Неверојатна размена за долг и исцрпувачки поен имавме на дуелот помеѓу 30-годишната Кони Перин од Швајцарија и 23-годишната тенисерка од Италија, Бјанка Турати. Станува збор за меч во рамките на ИТФ турнирот во Хамбург, во кој пред два денови славеше Перин со 1:2 во сетови. Уживајте!