(ВИДЕО) Погледнете како Томас Милер се пошегува со соиграчите и тренерот

Томас Милер на својот официјален Инстаграм профил објави две снимки, со очигледна намера да ги засмее своите следбеници. Иако ова со сигурност е некоја нивна интерна шега, Милер доби само позитивни реакции од своите фанови. Неговите сооиграчи од Баерн Минхен, Мануел Ноер, Џошуа Кимих и Роберт Левандовски, добија признанија за најдобри играчи на нивните позиции за сезоната што заврши, па Милер им честиташе споредувајќи ги со коњи. Ханси Флик пак, беше прогласен за најдобар тренер на годината.