На кои средби со Балкански екипи можеме да очекуваме добар фудбал?

Денеска на програмата е полуфинале од квалификацискиот турнир за фудбалска Лига Европа. Имаме неколку интересни и тешки средби на Балканските екипи. Македонија со само еден претставник во оваа фаза, а тоа е Шкендија која за противник ќе го има англиски Тотенхем. Шарлруа го пречекува Партизан, а вториот тим од Србија, Војводина, оди во Белгија односно на дуел со Стандард Лиеж. Словенска Мура ќе биде домаќин на силниот ПСВ Ајндховен. За фановите од Босна и Херцеговина, Зрињски ќе се обиде да обезбеди плеј-оф против АПОЕЛ од Никозија, а за хрватите, Хајдук…